Jak nie czytam, jak czytam w naszej szkole!
15.06. o 10:00 społeczność szkolna — uczniowie i nauczyciele — spotkała się, by wspólnie czytać swoje ulubione książki lub opowiadania. Cicha, kolorowa przestrzeń pełna historii i uśmiechów. Tak właśnie pokazujemy, że młodzi czytają z przyjemnością.
Dziękuję wszystkim za udział i piękną atmosferę
Wycieczka na 10. Festiwal Książki w Opolu
W piątek ( 12.06 ) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Książki w Opolu — wydarzeniu pełnym literackich emocji i spotkań z wyjątkowymi autorami. W Ogrodzie Franciszkańskim czekało na nas spotkanie z Cukierkiem, bohaterem książek dla dzieci oraz panel z Waldemarem Cichoniem- autorem tychże książek, który z humorem opowiadał o swoich książkach i kocich inspiracjach. Ogromnym przeżyciem było także spotkanie z Martinem Widmarkiem, autorem serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Nie zabrakło również długiej, pełnej ekscytacji kolejki po autografy — uczniowie cierpliwie czekali z nowo zakupionymi książkami, a pierwsze strony zaczęli czytać już w na festiwalu oraz w drodze powrotnej.
Najlepsi Czytelnicy Kwietnia
Wyłoniono Najlepszych Czytelników Kwietnia — osoby, które rozpoczęły wiosnę z książką w ręku i imponującą liczbą przeczytanych stron. Wyróżnieni pokazali, że dobra lektura to świetny sposób na spędzanie czasu. Gratulacje dla wszystkich, którzy w kwietniu sięgali po książki z wyjątkowym zaangażowaniem.

🌿 Spotkanie z twórczynią ludową – warsztaty kroszonkarskie
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z twórczynią ludową, Panią Grażyną Fila, która poprowadziła dla uczniów warsztaty kroszonkarskie. Podczas zajęć dzieci poznały tradycyjną technikę drapania wzorów na jajkach, charakterystyczną dla opolskiej sztuki ludowej.
Pani Anna Fila opowiedziała o historii kroszonek, zaprezentowała narzędzia oraz pokazała, jak krok po kroku powstają misternie zdobione wzory. Uczniowie mieli okazję samodzielnie spróbować swoich sił, tworząc własne, unikatowe kroszonki.
Czytaj więcej: 🌿 Spotkanie z twórczynią ludową – warsztaty kroszonkarskie
Polska dla dużych i małych
W klasach 2a i 2b odbył się projekt „Polska dla dużych i małych”, podczas którego uczniowie poznawali piękno naszego kraju – Tatry, Morze Bałtyckie i Wisłę. Zajęcia realizowano według wcześniej przygotowanych scenariuszy organizatora i miały różnorodną formę: prezentacje, rozsypanki wyrazowe, kalambury oraz zabawy na tablicy interaktywnej.
Wyzwanie „Słoik Czytelnika”
Wyzwanie „Słoik Czytelnika” to aktywność, której celem było zachęcenie do częstszego i bardziej różnorodnego czytania. Polegała na losowaniu zadań czytelniczych umieszczonych w słoiku. Każde zadanie inspiruje do sięgnięcia po inną książkę lub wykonania aktywności związanej z czytaniem. Wyzwanie trwało przez cały marzec, dzięki czemu uczestnicy mieli miesiąc na wykonywanie kolejnych zadań.
Strona 1 z 6