W piątek ( 12.06 ) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Książki w Opolu — wydarzeniu pełnym literackich emocji i spotkań z wyjątkowymi autorami. W Ogrodzie Franciszkańskim czekało na nas spotkanie z Cukierkiem, bohaterem książek dla dzieci oraz panel z Waldemarem Cichoniem- autorem tychże książek, który z humorem opowiadał o swoich książkach i kocich inspiracjach. Ogromnym przeżyciem było także spotkanie z Martinem Widmarkiem, autorem serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Nie zabrakło również długiej, pełnej ekscytacji kolejki po autografy — uczniowie cierpliwie czekali z nowo zakupionymi książkami, a pierwsze strony zaczęli czytać już w na festiwalu oraz w drodze powrotnej.