Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

» Aktualności » 2010-2011

Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Zajęcia z socjoterapii

Zajęcia z socjoterapii

Kończy się II etap funkcjonowania zajęć socjoterapeutycznych w naszej szkole. Program rozwoju osobistego, bo takie jest założenie dla grupy młodszej, ma na celu kształtowanie własnej osobowości na tle grupy, nabywanie kompetencji społecznych umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami. To w wielkim skrócie cele naszego programu. Działają 3 grupy socjoterapeutyczne podzielone według przedziału wiekowego. Opiekunem grupy gimnazjalnej jest Pani Ilona Piniaś, natomiast opiekunem 2-ch grup młodszych I-IV oraz V, VI jest Pani Violetta Harc-Framesson.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Działalność przedszkola w roku przedszkolnym 2010/2011

Działalność przedszkola w roku przedszkolnym 2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 przedszkolaki z Dębskiej Kuźni miały możliwość wszechstronnego rozwoju. W przedszkolu oprócz zwyczajowych zajęć przedszkolnych prowadzone były zajęcia z języka niemieckiego, języka angielskiego i religii. Poza stałymi punktami programu, takimi jak dożynki, spotkanie z św. Mikołajem, wigilia, bal karnawałowy, powitanie wiosny i wizyta zajączka wielkanocnego nie brakło całej masy dodatkowych atrakcji.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Festyn z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca pt. „Mama, tata i ja”

Festyn z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca pt. „Mama, tata i ja”

6 czerwca 2011 odbył się w naszej szkole tradycyjny już festyn z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca pt. „Mama, tata i ja”. Impreza zgromadziła rodziców naszych uczniów z Dębskiej Kuźni i Suchego Boru. Przybył również konsul Republiki Federalnej Niemiec, który od niedawna rezyduje w sąsiedztwie naszej szkoły, a który przyniósł nam w prezencie piłkę do gry w koszykówkę.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Paulina Bannert zaśpiewała w Opolu

Paulina Bannert zaśpiewała w Opolu

W poprzednią sobotę, czyli 11 czerwca na Placu Wolności w Opolu odbył się Festiwal "Młode Opole", podczas którego młodzież i dzieci z regionu mogły zaprezentować swoje muzyczne talenty. Przegląd odbył się w trakcie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. W festiwalu wzięła udział uczennica klasy I b naszego gimnazjum Paulina Bannert.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Trzecia klasa szkoły podstawowej po wycieczce

Trzecia klasa szkoły podstawowej po wycieczce

9 czerwca klasa trzecia wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę. Rozpoczęliśmy od Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie poznaliśmy historię chleba, podziwialiśmy stare urządzenia gospodarstwa domowego, a także własnoręcznie wyrabialiśmy ciasto drożdżowe i piekliśmy bułeczki.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... II Koncert Charytatywny na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu

II Koncert Charytatywny na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu

Dnia 25 maja 2011 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 3 w Dębskiej Kuźni odbył się II Koncert Charytatywny na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Koncert rozpoczął występ w wykonaniu zespołu tanecznego Flash i mini Flash prowadzonego przez panią Iwonę Hasterok.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... PRZESŁANIE JANA PAWŁA II

PRZESŁANIE JANA PAWŁA II

Wszyscy mamy jeszcze w pamięci beatyfikację Jana Pawła II, która odbyła się 1 maja 2011 roku w Watykanie. Uczniowie naszej szkoły postanowili wyrazić wdzięczność za dar beatyfikacji papieża Polaka, przygotowując z tej okazji apel zatytułowany „Przesłanie Jana Pawła II”.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Zaproszenie

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Wycieczka do elektrowni

Wycieczka do elektrowni

W dniu 26 maja 2011 roku grupa młodzieży z naszego zespołu wyruszyła wraz z opiekunami na wycieczkę do elektrowni, by wziąć udział w VI Dniach Otwartych. Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż już po raz kolejny hasłem przewodnim organizowanych w PGE Elektrowni Opole Dni Otwartych były zagadnienia związane z działaniami podejmowanymi na rzecz środowiska. Dlatego też na samym początku gimnazjaliści mieli okazję oglądnąć krótki film, w którym poruszany był temat ekologii.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Wizyta w Izbie Muzealnej w Dębskiej Kuźni

Wizyta w Izbie Muzealnej w Dębskiej Kuźni

18 maja klasa I a wybrała się do Izby Muzealnej pana Szwugra w Dębskiej Kuźni. Klasa miała okazję obejrzeć min. ciekawą kolekcję porcelany, stylowych mebli, porcelanowych lalek oraz wysłuchać ciekawych opowieści na temat zgromadzonych zbiorów. Przy okazji mogła również zapoznać się z ciekawą pasją życiową. Po obejrzeniu zbiorów na uczniów czekała miła niespodzianka w postaci smacznego poczęstunku przygotowanego przez żonę pana Szwugra.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... II Dzień Otwarty Szkoły

II Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 23 maja 2011 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni odbył się II Dzień Otwarty. Na godzinę 10:00 do naszej placówki przybyli szóstoklasiści i opiekunowie ze szkół podstawowych gminy Chrząstowice. Dzień Otwarty rozpoczął się od powitania przybyłych gości przez Dyrektora ZSP nr 3 w Dębskiej Kuźni Panią Krystynę Jakuczek. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać kilku piosenek szkolnego zespołu „Forest”, kierowanego przez Panią Karolinę Dąbrowską-Lisiecką.

Czytaj więcej
Data publikacji 2010-09-01, Opublikował Krzysiek M ... PIERWSZY PROJEKT EDUKACYJNY ZOSTAŁ OCENIONY

PIERWSZY PROJEKT EDUKACYJNY ZOSTAŁ OCENIONY

Począwszy od roku szkolnego 2010/2011, uczniowie tych klas gimnazjalnych, w których obowiązuje nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego, mają obowiązek realizacji projektu edukacyjnego. Informacja o udziale ucznia w jego realizacji oraz temat projektu będą zamieszczone na świadectwie ukończenia gimnazjum. Projekt edukacyjny w założeniu ustawodawcy jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod. Ma uczyć współdziałania, terminowego wykonywania zadań, umiejętności konstruktywnej komunikacji i współpracy. Niezwykle ważnym elementem realizacji projektu jest prezentowaniem jego efektów.

Czytaj więcej
12345

KM © 2016   Powrót do góry strony

DANE SZKOŁY

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

Wiejska 53,
46-053 Dębska Kuźnia

NIP: 9910298219, REGON: 532454338

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 77 421 81 46
fax. 77 421 81 46

sekretariat@debskakuznia.pl

GODZINY PRACY SZKOŁY

od poniedziałku do piatku w godzinach 7:30 - 15:00



Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.