Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

» Aktualności » 2012-2013

Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Uroczyste pożegnanie klas III gimnazjum

Rozstania nadszedł już czas... Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, radości i smutki, niezapomnianemu rocznikowi 1997

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Komers 2013, To był bal...

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Wycieczka na Uniwersytet Opolski

24 czerwca 2013 klasa IA, która zdobyła I miejsce podczas tegorocznych „Dni Matematyki” w naszej szkole, odwiedziła w ramach nagrody Uniwersytet Opolski. Uczniowie, którzy przybyli na Wydział Matematyki i Informatyki wzięli udział w trzech sesjach zajęć prowadzonych przez pracowników uczelni. Pierwsze zajęcia odbyły się w laboratorium nowoczesnych technologii Informatycznych, na których można się było dowiedzieć o skanowaniu i drukowaniu w wymiarze 3D. Efekty wydruku zaskoczyły wszystkich i z pewnością pozostaną w pamięci.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... PROJEKT EDUKACYJNY 2013

PROJEKT EDUKACYJNY 2013

W bieżącym roku szkolnym drugoklasiści realizowali projekt z dwóch języków obcych - języka angielskiego i niemieckiego. Jego celem było bliższe poznanie gminy Chrząstowice a także rozwinięcie umiejętności posługiwania się językiem obcym. Uczniowie uczyli się jak wyszukiwać i gromadzić informacje z różnych źródeł. Przygotowali albumy, książkę kucharską, dania kuchni śląskiej, foldery, makiety, plakaty oraz bardzo ciekawe prezentacje multimedialne w języku angielskim i niemieckim.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... MAMA, TATA I JA

MAMA, TATA I JA

10 czerwca 2013r. z okazji Dnia Matki i Ojca uczniowie naszego zespołu przygotowali montaż słowno-muzyczny dziękując w ten sposób za trud wychowania oraz miłość, którą otrzymują od mamy i taty. Były piosenki i wierszyki, których rodzice mogli wysłuchać częstując się przy tym pysznym ciastem i popijając kawę. Nie zabrakło też kilku bardzo ciekawych przedstawień. Nasi uczniowie po raz kolejny pochwalili się swoimi umiejętnościami aż w trzech językach - polskim, angielskim i niemieckim.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Wycieczka klas IV-VI do Wrocławia – sprawozdanie autorstwa Miry Grodzieckiej-Makulskiej z klasy V

Wycieczka klas IV-VI do Wrocławia – sprawozdanie autorstwa Miry Grodzieckiej-Makulskiej z klasy V

Wycieczki szkolne to już tradycja, dlatego co roku w każdej szkole dzieci wyjeżdżają w różne ciekawe miejsca, by podziwiać piękno przyrody, poznawać wspaniałą architekturę, uczyć się wielu nowych rzeczy, albo po prostu spędzić razem czas.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Paulina Bannert uczestniczy w festiawlu PIOSENKOBRANIE oraz Przeglądzie Twórczości Artystycznej Młode Opole

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... „Maraton statystyczny w Opolu”

„Maraton statystyczny w Opolu”

11.06.2013 r w PG nr 5 w Opolu odbył się międzygimnazjalny konkurs matematyczny „Potyczki ze statystyką”. Składał się on z dwóch etapów. Pierwszy był związany z wykonaniem pracy badawczej pt. „Ja i ekologia”, którą nasi uczniowie: Weronika Mularczyk oraz Michał Gryc z klasy IIb opracowali w oparciu o przeprowadzone wśród kolegów ankiety. Dodatkowym elementem tego etapu było wykonanie plakatu „Ziemia, na której chciałbym mieszkać”, który wykonała Dominika Patoła z klasy IIIb naszego gimnazjum. Zostały one wcześniej ocenione przez komisję, zaś następne punkty uczestnicy zdobywali już na samym konkursie zadaniowym.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Realizacja projektu "Misja Tales"

W poniedziałek, 27 maja 2013 na drugiej godzinie lekcyjnej zebraliśmy się przed budynkiem naszej szkoły, aby zrealizować pierwszą część projektu ,,Misja Tales’’. Na szczęście słońce nas nie zawiodło i mogliśmy spokojnie realizować nasz plan. Drużyna detektywów wskazywała obiekty, których cień należało zmierzyć. Mierniczy sprawnie wykonywali swoje zadanie, a inni skrupulatnie zapisywali długości w specjalnej tabelce. Pani cały czas bacznie obserwowała nasze działania.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... NASZE DZIEWCZĘTA III DRUŻYNĄ WOJEWÓDZTWA!!!!!

NASZE DZIEWCZĘTA III DRUŻYNĄ WOJEWÓDZTWA!!!!!

Finał wojewódzki turnieju Cocacolacup rozegrany został w niedzielę 02.06.2013 w Opolu. Spotkały się w nim najlepsze reprezentacje dziewcząt z całego województwa opolskiego. W fazie grupowej przyszło nam zagrać z takimi drużynami jak Praszka, Nysa oraz Brzeg.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Deutsch Wagen Tour w Dębskiej Kuźni

Deutsch Wagen Tour w Dębskiej Kuźni

W pochmurny, deszczowy dzień 3 czerwca odwiedził naszą szkołę Deutsch Wagen Tour z Instytutu Goethego we Wrocławiu. Pani lektor, a jednocześnie kierowca niezwykłego, kolorowego pojazdu przywiozła ze sobą wiele gier i zabaw językowych, które porwały dzieci w świat języka niemieckiego.

Czytaj więcej
Data publikacji 2012-09-01, Opublikował Krzysiek M ... KONKURS MOJA WIEŚ - MOJE MIEJSCE IV

KONKURS MOJA WIEŚ - MOJE MIEJSCE IV

Już po raz czwarty odbyła się Gala Podsumowująca Konkursu "Moja wieś - moje miejsce" organizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Kraina Dinozaurów". Do konkursu mogli przystąpić wszyscy, którzy znają swoją Małą Ojczyznę i chcą pochwalić się swoją wiedzą. W tym roku gala podsumowująca odbyła się 29 maja w Gimnazjum nr1 w Ozimku.

Czytaj więcej
12345 z 7 » 7

KM © 2016   Powrót do góry strony

DANE SZKOŁY

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

Wiejska 53,
46-053 Dębska Kuźnia

NIP: 9910298219, REGON: 532454338

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 77 421 81 46
fax. 77 421 81 46

sekretariat@debskakuznia.pl

GODZINY PRACY SZKOŁY

od poniedziałku do piatku w godzinach 7:30 - 15:00Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.