We wtorek koło południa uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły mogli obserwować zjawisko częściowego zaćmienia Słońca.
Przed wejściem do szkoły ustawione zostało stanowisko do obserwacji zjawiska astronomicznego. Obraz był przechwytywany przez aparat cyfrowy z teleobiektywem i transmitowany do komputera, dzięki czemu każdy zainteresowany mógł bezpiecznie zaobserwować powolne zakrywanie Słońca przez Księżyc na dodatkowym wielkoformatowym monitorze. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tym wydarzeniu. Stanowisko było dostępne dla wszystkich, także dla rodziców, którzy podczas zaćmienia znaleźli się w naszej szkole. Kolejne częściowe zaćmienie Słońca widoczne w Polsce już za trzy lata. Stanowisko do obserwacji zostało przygotowane przez nauczyciela informatyki Władysława Bilińskiego, miłośnika astronomii.