X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

 

Wtorek 21.04.2015 | imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy | wakacje za 66 dni | dane kontaktowe

Aktualności
 

Rok szkolny - 2015/2016

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Dnia 15 kwietnia odbyło się spotkanie z Ratownikami Medycznymi, Panem Wojciechem Niezgodą oraz Panem Michaelem Kotula. Każda klasa miała możliwość odbyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, poznać najważniejsze procedury w sytuacji zagrożenia życia oraz zastosować zdobytą wiedzę w praktyce za co z góry serdecznie dziękujemy!!!

[ więcej » ]

Rok szkolny - 2014/2015

Nasi gimnazjaliści laureatami Konkursu Wiedzy Religijnej

20 marca 2015 roku w Opolu odbyły się finałowe zmagania w ramach Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – Gimnazjalista 2015.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Obraz rodziny na kartach Pisma Świętego”. Uczestnicy finału musieli bardzo dokładnie zapoznać się z Księgą Tobiasza, Rut, Pieśni nad Pieśniami oraz fragmentami Księgi Rodzaju, Psalmów, Przysłów, Syracha, Ewangelii według św. Mateusza, Łukasza i Jana, a także Listów św. Pawła. Niektóre fragmenty trzeba była znać na pamięć, gdyż jednym z elementów testu jest uzupełnianie cytatów biblijnych.

[ więcej » ]

VIII Ogólnopolska zbiórka żywności

W sobotę, 14 marca 2015 roku, Szkole Koło Caritas przystąpiło do „VIII Ogólnopolskiej zbiórki Żywności”. Akcja polegała na zbieraniu żywność w sklepie Lewiatan. Pozyskiwaliśmy artykuły spożywcze, które łatwo można przechować.

[ więcej » ]

Gimnazjaliści z Dębskiej Kuźni w finale konkursów przedmiotowych

Do połowy lutego bieżącego roku odbywały się eliminacje gminne konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum. Zawody te odbywały się gościnnie w jednym z gimnazjów w Ozimku. Wszyscy nasi uczniowie godnie zaprezentowali swoje umiejętności, plasując się w swoich punktacjach na górnych pozycjach listy. Warto podkreślić jednak, że aż trójka z nich zakwalifikowała się do eliminacji finałowych.

[ więcej » ]

Koncert charytatywny pod hasłem „Dzielmy się miłością"

Już po raz szósty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni odbył się koncert charytatywny pod hasłem„Dzielmy się miłością“. Koncert ten jest inicjatywą grupy nauczycieli oraz szkolnego koła „Caritas“. W ubiegłych latach celem naszych zbiórek była pomoc hospicjom, w tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup protez kończyn dla Bartka Kurhofera. Chłopcu odjęto kończyny, po tym jak przebył sepsę. Poza nadrzędnym celem koncertu, którym jest pomoc pieniężna potrzebującym, koncert jest również okazją dla wielu lokalnych (i nie tylko) artystów i zespołów do wystąpienia przed szerszą publicznością. Nie do przecenienia jest również walor wychowawczy koncertu oraz promocja altruistycznej postawy społecznej. W ciągu kilku lat istnienia koncert stał się istotnym wydarzeniem kulturalno - społecznym gminy Chrząstowice.

[ więcej » ]

Bal w przedszkolu

31 stycznia 2015r. w Przedszkolu w Dębskiej Kuźni odbył się bal karnawałowy dla dzieci. W rytmie dziecięcych przebojów na parkiecie królowały księżniczki, motylki, biedroneczki, piraci i kowboje. Tańce i różne konkursy prowadzili animatorzy klaun z myszką Miki. Dzieci z rodzicami świetnie się bawili i kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

[ więcej » ]

Święto Babci i Dziadka

22 stycznia 2015r. w Przedszkolu w Dębskiej Kuźni odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Na tę okazję dzieci przygotowały wspaniały występ artystyczny. Dzieci odważnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, grały na instrumentach, a licznie przybyli dziadkowie dumni ze swoich wnuków nie szczędzili oklasków. Do życzeń dołączył się również pan Wójt Florian Ciecior, który na uroczystość został zaproszony.

[ więcej » ]

VI KONCERT CHARYTATYWNY

Kwesta na zakup protez kończyn dla Bartusia Kurhofera

15 lutego 2015 (niedziela), godzina 16:00 - sala gimnastyczna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni.

ZAPRASZAMY!

[ więcej » ]

Plan lekcji na drugi semestr roku szkolnego 2014/2015

[ więcej » ]

„Prąd elektryczny... na scenie” – nauka fizyki metodą projektu.

Zdając sobie doskonale sprawę z tego, że dobra lekcja powinna budzić emocje, poruszać, umożliwiać naukę poprzez działanie oraz doświadczanie świata, postanowiłam połączyć fizykę i język polski w formie projektu edukacyjnego pn. „Prąd elektryczny... na scenie”. Projekt był skierowany do uczniów klas III naszego gimnazjum, jako ugruntowanie wiedzy zdobytej na lekcjach fizyki z rozdziału „Prąd elektryczny”.

[ więcej » ]

« [1] 2 3 4 5 z 42 stron »

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»


wyszukiwarka

Liczba odwiedzin strony: 515407

© 2010 - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni