X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

 

Piątek 22.05.2015 | imieniny: Emila, Neleny, Romy | wakacje za 35 dni | dane kontaktowe

Aktualności
 

Rok szkolny - 2014/2015

Wycieczka do Warszawy

W dniach 29 – 30.04.2015 uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W pierwszym dniu pobytu w stolicy uczniowie zwiedzali Łazienki, a następnie podziwiali Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Wszystkich uczestników zachwycił urok Starego Miasta, pełnego stylowych kamieniczek i turystów.

[ więcej » ]

Spotkanie z Parą Prezydencką

28 kwietnia uczennice naszej szkoły: Ania, Mira, Alina i Lena uczestniczyły w spotkaniu z Parą Prezydencką – Anną i Bronisławem Komorowskimi. Spotkanie odbyło się w Krasiejowie. Atmosfera podczas spotkania była bardzo miła i rodzinna. Każdy, kto chciał mógł zadać pytanie Panu Komorowskiemu. Z ciekawostek: dziewczyny dowiedziały się np. iż Pan Prezydent, kiedy był w ich wieku, chciał zostać leśnikiem.

[ więcej » ]

Apel z okazji Uchwalenia konstytucji 3 Maja

Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość szkolna poświęcona ważnej rocznicy w kalendarzu historycznych wydarzeń uchwaleniu konstytucji. Warto wspomnieć, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie tego typu uchwalona ustawa.

[ więcej » ]

II Festyn Rodzinny pod hasłem "Solidarność pokoleń"

[ więcej » ]

SZUKAMY TALENTÓW MATEMATYCZNYCH

3 marca 2015 roku w ZSP nr 3 w Dębskiej Kuźni odbyły się eliminacje szkolne Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”. W konkursie mógł startować każdy, kto chciał się sprawdzić, gdyż konkurs był bezpłatny. Wyniki konkursu, które ogłoszono na początku kwietnia, dały możliwość wyłonienia uczniów najbardziej uzdolnionych matematycznie w naszej szkole.

[ więcej » ]

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Dnia 15 kwietnia odbyło się spotkanie z Ratownikami Medycznymi, Panem Wojciechem Niezgodą oraz Panem Michaelem Kotula. Każda klasa miała możliwość odbyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, poznać najważniejsze procedury w sytuacji zagrożenia życia oraz zastosować zdobytą wiedzę w praktyce za co z góry serdecznie dziękujemy!!!

[ więcej » ]

Nasi gimnazjaliści laureatami Konkursu Wiedzy Religijnej

20 marca 2015 roku w Opolu odbyły się finałowe zmagania w ramach Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – Gimnazjalista 2015.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Obraz rodziny na kartach Pisma Świętego”. Uczestnicy finału musieli bardzo dokładnie zapoznać się z Księgą Tobiasza, Rut, Pieśni nad Pieśniami oraz fragmentami Księgi Rodzaju, Psalmów, Przysłów, Syracha, Ewangelii według św. Mateusza, Łukasza i Jana, a także Listów św. Pawła. Niektóre fragmenty trzeba była znać na pamięć, gdyż jednym z elementów testu jest uzupełnianie cytatów biblijnych.

[ więcej » ]

VIII Ogólnopolska zbiórka żywności

W sobotę, 14 marca 2015 roku, Szkole Koło Caritas przystąpiło do „VIII Ogólnopolskiej zbiórki Żywności”. Akcja polegała na zbieraniu żywność w sklepie Lewiatan. Pozyskiwaliśmy artykuły spożywcze, które łatwo można przechować.

[ więcej » ]

Gimnazjaliści z Dębskiej Kuźni w finale konkursów przedmiotowych

Do połowy lutego bieżącego roku odbywały się eliminacje gminne konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum. Zawody te odbywały się gościnnie w jednym z gimnazjów w Ozimku. Wszyscy nasi uczniowie godnie zaprezentowali swoje umiejętności, plasując się w swoich punktacjach na górnych pozycjach listy. Warto podkreślić jednak, że aż trójka z nich zakwalifikowała się do eliminacji finałowych.

[ więcej » ]

Koncert charytatywny pod hasłem „Dzielmy się miłością"

Już po raz szósty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni odbył się koncert charytatywny pod hasłem„Dzielmy się miłością“. Koncert ten jest inicjatywą grupy nauczycieli oraz szkolnego koła „Caritas“. W ubiegłych latach celem naszych zbiórek była pomoc hospicjom, w tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup protez kończyn dla Bartka Kurhofera. Chłopcu odjęto kończyny, po tym jak przebył sepsę. Poza nadrzędnym celem koncertu, którym jest pomoc pieniężna potrzebującym, koncert jest również okazją dla wielu lokalnych (i nie tylko) artystów i zespołów do wystąpienia przed szerszą publicznością. Nie do przecenienia jest również walor wychowawczy koncertu oraz promocja altruistycznej postawy społecznej. W ciągu kilku lat istnienia koncert stał się istotnym wydarzeniem kulturalno - społecznym gminy Chrząstowice.

[ więcej » ]

« [1] 2 3 4 5 z 43 stron »

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»


wyszukiwarka

Liczba odwiedzin strony: 527692

© 2010 - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni