X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

 

Czwartek 05.03.2015 | imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii | wakacje za 113 dni | dane kontaktowe

Aktualności
 

Rok szkolny - 2014/2015

kKoncert charytatywny pod hasłem „Dzielmy się miłością"

Już po raz szósty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni odbył się koncert charytatywny pod hasłem„Dzielmy się miłością“. Koncert ten jest inicjatywą grupy nauczycieli oraz szkolnego koła „Caritas“. W ubiegłych latach celem naszych zbiórek była pomoc hospicjom, w tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup protez kończyn dla Bartka Kurhofera. Chłopcu odjęto kończyny, po tym jak przebył sepsę. Poza nadrzędnym celem koncertu, którym jest pomoc pieniężna potrzebującym, koncert jest również okazją dla wielu lokalnych (i nie tylko) artystów i zespołów do wystąpienia przed szerszą publicznością. Nie do przecenienia jest również walor wychowawczy koncertu oraz promocja altruistycznej postawy społecznej. W ciągu kilku lat istnienia koncert stał się istotnym wydarzeniem kulturalno - społecznym gminy Chrząstowice.

[ więcej » ]

Bal w przedszkolu

31 stycznia 2015r. w Przedszkolu w Dębskiej Kuźni odbył się bal karnawałowy dla dzieci. W rytmie dziecięcych przebojów na parkiecie królowały księżniczki, motylki, biedroneczki, piraci i kowboje. Tańce i różne konkursy prowadzili animatorzy klaun z myszką Miki. Dzieci z rodzicami świetnie się bawili i kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

[ więcej » ]

Święto Babci i Dziadka

22 stycznia 2015r. w Przedszkolu w Dębskiej Kuźni odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Na tę okazję dzieci przygotowały wspaniały występ artystyczny. Dzieci odważnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, grały na instrumentach, a licznie przybyli dziadkowie dumni ze swoich wnuków nie szczędzili oklasków. Do życzeń dołączył się również pan Wójt Florian Ciecior, który na uroczystość został zaproszony.

[ więcej » ]

VI KONCERT CHARYTATYWNY

Kwesta na zakup protez kończyn dla Bartusia Kurhofera

15 lutego 2015 (niedziela), godzina 16:00 - sala gimnastyczna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni.

ZAPRASZAMY!

[ więcej » ]

Plan lekcji na drugi semestr roku szkolnego 2014/2015

[ więcej » ]

„Prąd elektryczny... na scenie” – nauka fizyki metodą projektu.

Zdając sobie doskonale sprawę z tego, że dobra lekcja powinna budzić emocje, poruszać, umożliwiać naukę poprzez działanie oraz doświadczanie świata, postanowiłam połączyć fizykę i język polski w formie projektu edukacyjnego pn. „Prąd elektryczny... na scenie”. Projekt był skierowany do uczniów klas III naszego gimnazjum, jako ugruntowanie wiedzy zdobytej na lekcjach fizyki z rozdziału „Prąd elektryczny”.

[ więcej » ]

„Opowiedz to choremu koledze” - sprawdzian z fizyki inaczej.

Znając problemy uczniów naszego gimnazjum dotyczące umiejętności wyrażania myśli w formie ustnej czy pisemnej, postanowiłam ruszyć z pomocą.

Po realizacji projektu „Prąd elektryczny... na scenie” zapowiedziałam w klasach III gimnazjum, że najbliższy sprawdzian z prądu elektrycznego będzie zawierał niespodziankę. Polegała ona na nietypowym sformułowaniu tematu: „Napisz w liście do chorego kolegi, czego dowiedziałeś się na lekcjach fizyki z rozdziału Prąd elektryczny”. To, co zobaczyłam na twarzach uczniów, wyrażało całą gamę uczuć – od szczęścia do nieszczęścia.

[ więcej » ]

XIII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

10 stycznia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w Dębskiej Kuźnia wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu, spotkało się ponad trzystu uczniów z całego województwa opolskiego.

[ więcej » ]

Życzenia

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia pragnę przesłać Wszystkim Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta będą dla Wszystkich niezapomnianym czasem spędzonym bez pospiechu, trosk i zmartwień. Życzę, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Wam osób.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełniają się najskrytsze marzenia.

Dyrektor ZSP3 w Dębskiej Kuźni

Krystyna Jakuczek

[ więcej » ]

"Jeśli nauczysz się języka, otrzymasz nową duszę"

W ostatnich dniach grudnia członkowie Klubu Odkrywców Niemieckiego i inni uczniowie naszej szkoły spotkali się z osobą, której język niemiecki w znaczny sposób pomógł w odniesieniu sukcesu w życiu.

[ więcej » ]

« [1] 2 3 4 5 z 42 stron »

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»

»


wyszukiwarka

Liczba odwiedzin strony: 498530

© 2010 - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni