Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

Przedszkole » Wydarzenia

Projekt edukacyjny "Mój przyjaciel pies" w przedszkolu w Dębskiej Kuźni

Data publikacji 2018-03-07, OpublikowałKrzysiek M ...


W tym roku dzieci z przedszkola w Dębskiej Kuźni wzięły udział w pięciodniowym projekcie edukacyjnym pt. "Mój przyjaciel pies". Każdego dnia przedszkolaki dowiadywały się czegoś nowego o psiakach.

Pierwszego dnia poznały rasy psów : psy łagodne do zabawy z dziećmi, psy obronne i stróżujące, psy pasterskie i ratownicze.

Drugiego dnia odwiedziła nas pani Natalia z ,, Fundacji Fioletowy Pies" wraz ze swoim pupilem, psem o imieniu Morena. Tego dnia dzieci dowiedziały się co to jest adopcja zwierząt, jak zachować się gdy spotkają na swojej drodze obcego psa i jak przyjąć bezpieczną pozycję. Przy okazji tego spotkania dzieci przekazały karmę i inne potrzebne rzeczy dla bezdomnych zwierząt.

Trzeciego dnia odwiedził nas pan strażak który wraz ze swoim labradorem o imieniu Karat pracuje w straży pożarnej w sekcji ratowniczo-poszukiwawczej. Opowiedział nam dzieciom jak szkoli się psy aby służyły ludziom. Poznaliśmy jakie psy służą w policji, wojsku, w ratownictwie wodnym, w straży pożarnej. Które pomagają niewidomym a które pomagają w rehabilitacji chorych dzieci.

Kolejny dzień projektu to praca plastyczna. Przedszkolaki w grupach wyklejały bibułą obrazki przedstawiające różne rasy psów. Prace wyszły fantastycznie, dzieci świetnie się przy tym bawiły i współpracowały.

Na zakończenie projektu w piąty dzień dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. "Kłopoty Burka z podwórka" i podsumowały całą zdobytą wiedzę w trakcie trwania projektu.

 

Mój przyjaciel pies


Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies Mój przyjaciel pies

KM © 2016   Powrót do góry strony

DANE SZKOŁY

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

Wiejska 53,
46-053 Dębska Kuźnia

NIP: 9910298219, REGON: 532454338

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 77 421 81 46
fax. 77 421 81 46

sekretariat@debskakuznia.pl

GODZINY PRACY SZKOŁY

od poniedziałku do piatku w godzinach 7:30 - 15:00Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.