Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

» Aktualności » 2013-2014

Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Projekt ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

Instytut Żywności i Żywienia dzięki wsparciu organizacji Swiss Contribution realizuje w Polsce globalną strategię Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącą propagowania zdrowego stylu życia i zapobiegania otyłości. W Polsce średnia długość życia ciągle odbiega od średniej w Unii Europejskiej. To nie kwestia klimatu, szczęścia, ani genów. To głównie problem niewłaściwego odżywiania, złych nawyków i braku aktywności fizycznej.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Laboratorium światła

Laboratorium światła

Uczniowie naszej szkoły: ZSP Nr 3 w Dębskiej Kuźni uczestniczyli w zajęciach realizujących w ramach projektu, ścieżkę edukacyjną: Laboratorium światła. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Służyły temu prowadzone obserwacje, doświadczenia i różnego rodzaju działania. Utworzona "Kabina ciemności" pozwoliła na sprawdzenie kiedy możemy widzieć przedmioty, co czujemy gdy jest ciemno; jak powstaje cień, jak zmienia się światło dnia i nocy.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Wycieczka do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy

Wycieczka do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy

W środę 11 czerwca 2014r uczniowie klasy 5 ZSP Nr 3 w Dębskiej Kuźni pojechali na wycieczkę klasową do swoich rówieśników z klasy 5b z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy k. Raciborza w ramach współpracy klas piątych na zajęciach języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej. Wycieczka była podsumowaniem dwuletniej współpracy obu klas zainicjowanej przez nauczycielki języka niemieckiego Anitę Grycman i Barbarę Bartek. Obie klasy do tej pory przesyłały sobie listy, kartki świąteczne oraz korespondowały ze sobą w formie elektronicznej.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Postaw na rodzinę

Postaw na rodzinę

31 maja na boisku ,,Orlik’’ przy ZSP Nr 3 w Dębskiej Kuźni , odbyło się spotkanie integracyjno-profilaktyczne całej społeczności szkolnej w ramach kampanii społecznej ,,Postaw na rodzinę’’ oraz ,,Mama ,tata i ja’’ celebrujące zbliżający się Dzień Dziecka.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Uczennice gimnazjum z wizytą u władz Gminy Chrząstowice

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Półfinał Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej - Gimnazja – dziewczęta

Po wspaniałym zwycięstwie w całym turnieju, w finale powiatu opolskiego naszym dziewczyną przyszło walczyć o finał województwa w piłce nożnej. Turniej został rozegrany w Jemielnicy. Obsada turnieju była bardzo mocna, co zapowiadało bardzo ciekawe i zacięte spotkania.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Dzień Otwarty ZSP nr 3 w Dębskiej Kuźni 2014

Dzień Otwarty ZSP nr 3 w Dębskiej Kuźni 2014

Już po raz kolejny nasza szkoła zaprosiła wszystkich szóstoklasistów z terenu gminy Chrząstowice wraz ze swoimi rodzicami na Dzień Otwarty Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni. Tym razem odbył się on w dniu 21 maja w godzinach popołudniowych. Po krótkim programie artystycznym zaprezentowanym przez uczniów naszego zespołu, poczęstunku i powitaniu wszystkich gości przez Dyrektora naszej placówki Panią Krystynę Jakuczek zaproszeni uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się na krótkie lekcje do klas.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Olimpijski Dzień Dziecka

Olimpijski Dzień Dziecka

Dnia 04.06.2014 mieliśmy wielki zaszczyt uczestniczyć w Olimpijskim Dniu Dziecka organizowanym przez ks. Jerzego Kostorza, Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA, Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wydział Teologiczny UO,ECO i MOSiR, opolskich kleryków oraz studentów.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

TEATRALNY PROJEKT GIMNAZJALISTÓW Z DĘBSKIEJ KUŹNI

W tym roku szkolnym drugoklasiści z gimnazjum w Dębskiej Kuźnie podjęli się realizacji projektu edukacyjnego o niełatwej, ale jakże ambitnej tematyce. Założenia do owego projektu opracowały wychowawczynie klas drugich: mgr Jolanta Gawlyta, mgr Bożena Koksa oraz mgr Marta Mieszkowska-Fit, a nosił on tytuł „Bliżej teatru – trud maski”. Przez wiele miesięcy prowadzone były z uczniami różne działania : wyjazdy do teatru, oglądanie spektakli w formie teatru internetowego, przedstawienia w wykonaniu gimnazjalistów. Młodzież w przydzielonych grupach miała także za zadanie przygotować prace o różnorodnej tematyce: od afisza teatralnego, poprzez prezentację historii teatru starożytnego, czy poradnik teatralnego „Savoir – vivre” .

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

KONKURS "MOJA WIEŚ - MOJE MIEJSCE"

W dniu 29.05.2014 rozstrzygnięty został konkurs pt. "Moja Wieś - Moje Miejsce" organizowany przez LGD " Kraina Dinozaurów ". To konkurs literacki na najlepszą pracę opisującą walory historyczne, społeczne i kulturalne terenu LGD adresowany do uczniów gimnazjum. Po raz piąty wzięli w nim udział nasi gimnazjaliści.

Czytaj więcej
Data publikacji 2013-09-01, Opublikował Krzysiek M ... Brak zdjęcia

Relacja ze szkolnych wyborów „Młodzi głosują”

W ubiegłym tygodniu 19 maja odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory promujące frekwencje wyborczą w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Akcja pozbawiona była jakiejkolwiek agitacji politycznej mała jedynie na celu uświadomienie ważności brania udziału w wyborach i przedstawienia jak wyglądają takie wybory i głosowanie.

Czytaj więcej
12345 z 6 » 6

KM © 2016   Powrót do góry strony

DANE SZKOŁY

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

Wiejska 53,
46-053 Dębska Kuźnia

NIP: 9910298219, REGON: 532454338

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 77 421 81 46
fax. 77 421 81 46

sekretariat@debskakuznia.pl

GODZINY PRACY SZKOŁY

od poniedziałku do piatku w godzinach 7:30 - 15:00Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.